KANADA'DA LISE EĞİTİMİ

Students Listening To Female Teacher In

Dünyanın her yerinden, yılda binlerce lise öğrencisi Kanada'nın okullarında eğitimlerini sürdürmek için Kanada'ya geliyor. Bu yüksek talebin sebeplerine baktığımızda güvenli şehirler, destekleyici, sıcak ve samimi ortam ve eğitim kalitesi öne çıkıyor.

Kanada'da temel eğitim 12 yıl sürer. Okul seçenekleri arasında devlet okulları ve özel okullar vardır.

Kanada vatandaşları için ücretsiz olan okullar için uluslararası öğrenciler bir ücret ödemek zorundadır.

Devlet okulları uluslararası öğrenciler için her yıl belli sayıda kontenjan açmaktadır. Öğrencilerin belirli bir İngilizce yeterliliğe sahip olması tercih sebebidir. Kimi devlet liseleri başlangıç seviyesinde İngilizcesi olan öğrencileri de kabul edebilmektedir.

Eğitim hizmet paketimizi sizin için yapılandırırken hedefimiz sizin Kanada’daki yeni eğitiminiz konusunda yol gösterici olmak, imkan ve talepleriniz doğrultusunda seçeneklerinizi belirlemek, kişisel olarak oluşturulacak strateji ve hareket planı ile başarı için ön koşulları hazırlamaktır. 

Bu alandaki hizmetlerimizdeki hizmetlerimiz aşağıdaki şekildedir:

Eğitim Danışmanlık Hizmetleri.png

Size uygun olabilecek fırsatları değerlendirebilmek için lütfen ön değerlendirme formunu doldurunuz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Rear View Of High School Students Walkin

Kanada: Bir Eğitim Destinasyonu

2004 yılından bu yana Birleşmiş Milletler, Kanada'yı Yaşam Kalitesi Endeksi'nde düzenli olarak dünyanın ilk 10 ülkesi arasında sıralamaktadır. Yüksek kaliteli eğitim kurumlarını, istikrarlı bir ekonomiyi, hoşgörülü ve güvenli bir kültürü ve olağanüstü güzelliği birleştiren Kanada, uluslararası öğrenciler için ideal bir yerdir. Buna ek olarak, Calgary, Vancouver ve Toronto, dünyanın en yaşanabilir şehirleri sıralamasında sırasıyla dördüncü, altıncı ve yedinci sırada yer alıyor.

Kanada'da öğrencilerin büyük bir bölümü devlet liselerinde eğitim almaktadır.

Devlet liselerindeki eğitim kalitesi oldukça yüksek, alternatifli ve çok yönlüdür. 

Teacher With Male Pupils Building Roboti

Kanada'da Lise Okumak 

Kanada'daki tüm okul kurulları, beş ila 17-18 yaş arası çocuklar için eğitim programları sunmaktadır. Seviyeler Anaokulundan 12. sınıfa kadar değişir. Bununla birlikte, okul yapıları ve sınıf grupları Kanada'nın farklı bölgelerinde farklılık gösterir:

• İlkokullar, 1. sınıftan 4., 5., 6., 7. veya 8. sınıfa kadar öğrencilere eğitim verir.
• Ortaokullar, öğrencileri genellikle 5, 6, 7 ve 8. sınıflara kaydeder; ancak, bu durum okul ve bölgeye göre değişebilir.
• Ortaokullar, öğrencilere ilkokuldan liseye geçiş sunan 7., 8. ve bazen 9. sınıfları içerir.
• Ortaokullar (liseler) 8., 9. veya 10. sınıflarla başlar, ancak lise 7. ila 11. sınıfları içerir. 
Tipik okul günü, beş ila altı saatlik ders süresini içerir. Bazı okullar yıl boyunca bir program sunsa da, okul yılı Eylül'den Haziran'a kadar sürer.

Kanada Eğitim Sistemi.png

Kanada Eğitim Sistemi

Liseyi bitirdikten sonra, öğrenciler çeşitli eğitim seçeneklerine sahiptir:

  • Kolejler, üniversiteler veya teknik enstitüler arasından seçim yapabilirler.

  • Diploma veya sertifika kursları veya tam derece programları almayı seçebilirler.

  • Bir programda veya türden orta öğretim sonrası kurumda başlayabilir ve ardından ilgi alanları ve hedefleri geliştikçe başka bir kuruma geçebilirler.

Soldaki grafik, Kanada'nın çeşitli bölgelerindeki öğrenciler için hangi eğitim yollarının mevcut olduğunu göstermektedir.