top of page

Cambrian College

Cambrian College, Kanada'nın Ontario bölgesinde yer alan Sudbury şehrinde konumlananan okul, çeşitli bölümlerde eğitim veren birçok fakülteye sahiptir.


Cambrian College, Kanada’nın Ontario bölgesinde yer alan bir üniversitedir. Okul, çeşitli bölümlerde eğitim veren birçok fakülteye sahiptir. Bu bölümler arasında, mühendislik, sağlık, hukuk, işletme, sosyal bilimler ve sanat ve tasarım gibi alanlar bulunur.Cambrian College, popüler olan bölümler arasında mühendislik, sağlık, hukuk, işletme, sosyal bilimler ve sanat ve tasarım gibi alanlar bulunur. Özellikle, mühendislik bölümü, elektrik ve elektronik mühendisliği, mekatronik mühendisliği ve inşaat mühendisliği gibi alanlarda eğitim olanağı sunuyor. Sağlık alanında, hemşirelik, sağlık yönetimi ve radyoloji gibi bölümler mevcutken hukuk alanında ise, yasal hukuk, adli bilişim ve hukuk yönetimi gibi bölümler mevcut.
 

Cambrian College, Kanada'nın Ontario bölgesinde yer alan Sudbury şehrinde konumlanmıştır. Sudbury, Ontario bölgesinin merkezi olan Toronto'dan yaklaşık 400 km uzaklıkta. Sudbury, tarihi doğal kaynakları, müzeleri ve doğa parkları ile ünlü bir turistik bölgedir. Şehir, aynı zamanda üniversiteler, okullar ve eğitim kurumları ile de önemli bir eğitim merkezidir.Sudbury, farklı kültürlerin ve etnik grupların bir arada yaşadığı bir şehir olduğu için öğrenciler için çok sayıda sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler, okul hayatlarının yanı sıra, şehirde yapabilecekleri birçok aktivite ile de zengin bir deneyim elde edebilirler.Cambrian College, öğrencilere sosyal açılardan da farklı seçenekler sunuyor. Okul, öğrencilerin okul hayatlarının yanı sıra sosyal hayatlarını da zenginleştirmelerini amaçlıyor, bunun içinde sağladığı birkaç farklı hizmet var:


Spor takımları: Futbol, basketbol, voleybol, hentbol, hokey gibi farklı sporların takımlarına katılabilir, fiziksel yeteneklerinizi geliştirerek bir yandan da Kanada’da spor tecrübesi edinebilirsiniz.


Kulüpler: Öğrenciler, sanat, müzik, sinema, sosyal sorumluluk, işletme gibi konulardaki ilgi alanlarına göre kulüpleri seçebilir. Bu kulüpler öğrencilerin sosyalleşmesi ve yeni arkadaşlıklar edinmesi adına oldukça önemlidir.


Sanatsal etkinlikler: Eğer biraz daha sanatsal alanlara ilginiz varsa sinema, tiyatro, müzik, resim gibi alanlardaki yapılan etkinliklere katılabilir ve yeteneklerinizi herkese gösterebilirsiniz.


Sosyal etkinlikler: Okul tarafından düzenlenen partiler, konserler, festivaller gibi etkinliklere katılarak eğlencenin yanı sıra, okul arkadaşları ile de tanışma fırsatı elde edebilirsiniz.


Öğrenci organizasyonları: Okul, öğrencilerin okul hayatını daha etkili hale getirmeleri için öğrenci organizasyonları kurar. Öğrenciler, okul yönetimine danışmanlık yapmak, okulun yönetiminde yer almak gibi fırsatlar elde ederler. Bu gelecekteki kariyeriniz açısında oldukça önemli bir katkıdır.


 
Cambrian College yetkilisi Melissa Ayala ile yaptığımız görüşmeyi YouTube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz!


Cambrian College bölümlerin fiyatları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın!

 

Eğer şimdiye kadar okuduklarınız ilginizi çekmeye yeterli olduysa, bizimle iletişime geçerek çok daha fazlasını öğrenebilir ve eğitim hayatınıza rahat bir adım atabilirsiniz.
Gallery

bottom of page