top of page

Loyalist College

Ontario'nun Belleville kasabasında bulunan ve yakın zamandaToronto kampüsünü açmış olan Loyalist College hakkında merak edilenler.


Küçük ancak bunu avantajına kullanan, verdiği eğitime ve öğrencilerine ekstra önem veren Loyalist College sizleri Ontario, Belleville kasabasına davet ediyor. Okulun en önemli özelliği öğretmen ve çalışan kadrosunun öğrenciler ile yakın temas kurarak özel ilgi gösterebiliyor olması. Ayrıca International Center ile uluslararası öğrencilerin oryantasyonunu kolaylaştırmayı hedefliyorlar.


 

Neden Loyalist?

Loyalist College’da okumanın farklı avantajları var. Yukarıda bahsettiklerimizin yanı sıra ufak bir kasabada bulunuyor olması oradaki yaşamı da ucuz ve kolay bir hale getiriyor. Okula ulaşımınız toplu taşıma, araba ya da bisiklet ile yapabilirsiniz. Ayrıca buradaki yaşantınız sizlere Kanada’da yaşam tecrübesi sunarak hem dilinizi pekiştirmenizi hem de kültürü rahatça öğrenmenize olanak sunuyor.


Loyalist College’ın sunduğu bölümler;

 


Okulun kurduğu Student Success takımı öğrencilerin hem eğitim hem de sosyal hayatları konusunda onlara yardımcı olabiliyor. Özellikle uluslararası öğrencilerin oryantasyon süreçlerinde onlara yardımcı olmak adına özel programları da mevcut.


Loyalist Collage Toronto


Toronto Business College ile ortaklaşa ilerleyen Toronto kampüsü, IT ve İşletme tarzı bölümlere odaklanarak Loyalist Collage eğitimini Toronto şehrine taşıyor. Toronto, North York'ta kurulan kampüs Finch istasyonundan otobüs ile 20-30 dakikalık bir mesafede.Geçtiğimiz günlerde Tuğsel hoca ile yaptığımız gezide kampüsü yakından görerek Öğrenci Alım Ofis'inde çalışan Lucy ile tanışma imkanı bulduk. Kampüse girdiğimizde sıcak bir hoş geldiniz ile karşılandık ve rehberimiz Lucy bizi kampüs turuna çıkardı. Diğer kolejler gibi devasa bir kampüsü olmasa da Toronto içinde ortaklaşa eğitim veren kolejlere oranla büyük bir kampüsleri var.Binada kütüphane, kafeterya, eğlence odası, kariyer merkezi ve 28 adet sınıf mevcut. Gittiğimiz zaman dönem arası olduğu için okul içi boştu ancak Lucy'nin dediğine göre dönem başladığında bu tamamen değişiyor.LCT haftada 3 gün eğitim veriyor, kalan günlerde ders olmadığı için öğrenciyi fazla boğmayan ve eğitime odaklanacak vakit bırakan bir sistem düşünülmüş.Lucy'nin en çok üstünde durduğu konulardan biri de kariyer merkezi oldu. Bölümlerin çoğu co-op(staj)'lu olduğu için okul iş bulma konusunda fazlasıyla yardımcı oluyor. Yıllık yapılan iş fuarlarına anlaşmalı oldukları şirketler katılarak öğrenciler ile birebir tanışma imkanı bulabiliyor. Fuarlar dışında da öğrencilerin iş bulmaları konusunda oldukça dikkatli gözüküyorlar. 

Okulun en avantajlı 2 özelliği;

Duolingo skoru; çoğu okul Duolingo bile kabul etmezken Loyalist College Toronto 2 yıllık diploma programlarında 95, 2 yıllık Graduate Certificate- Co-op programlarına ise 105 puan istiyor.Bölümler; sıkça sorulan bölümlerden olan Artificial Intelligence& Data Science ve Supply Chain Manegement bölümleri LCT'de 2 yıllık diploma programı olarak mevcut! Bu bölümlerde çoğu okulda 1 yıllık programlar olarak sunulduğundan bazı öğrencilerimizin seçimini zorlaştırıyordu.

 

Okul konaklama konusunda da öğrencilere yardımcı oluyor. Her ne kadar kendi binaları olmasa da öğrenci işlerinin ev listeleri sayesinde ihtiyacı olan öğrenciler bütçelerine uygun evlere yerleştirilebiliyor. Bölgede ev fiyatları 1800-2500 CAD arasında seyerdiyor. Tabii burada en önemli faktör oda sayısı ve konumu.Loyalist College eğitim fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.


Eğer şimdiye kadar okuduklarınız ilginizi çekmeye yeterli olduysa, bizimle iletişime geçerek çok daha fazlasını öğrenebilir ve eğitim hayatınıza rahat bir adım atabilirsiniz!

Gallery

bottom of page