top of page

Seneca College

Toronto'da bulunan ve kaliteli eğitimi ile bilinen Seneca College ile merak edilenleri kısaca özetledik.

1967 yılında eğitim vermeye başlayan Seneca College, Kanada’nın en köklü kolejlerinden biri olma ünvanına sahip. 160'tan fazla bölüm ve 500 farklı kariyer seçeneği ile hizmet veren okul, Kanada’nın en saygın okullarından biri olarak kabul edilmekte.

Uzun yıllardır eğitim veren Seneca’nın en büyük avantajlarından biri de eğitim verdiği alanların çeşitliliği:Seneca College 2020-2021 yılı arasında yaptığı araştırmalar ile bazı istatistikleri bizlerle paylaşıyor;Toronto’nun belirli bölgelerine ayrılmış durumda 8 farklı kampüsü var. Bu kampüslere farklı şekillerde ulaşım imkanları mevcut. Birbirine yakın olan kampüsler için okulun sağladığı shuttle servisleri kullanabilir ya da metro, otobüs ve tramvay gibi alternatif taşıtlar da kullanabilirsiniz.Ayrıca, Toronto’nun bisiklet dostu bir şehir olduğunu da eklersek, uygun hava koşullarında, dilediğiniz yere bisikletiniz ile gidebilirsiniz.Okul sadece eğitim alanında değil, öğrenci gelişimi açısından da farklı hizmetler sunarak seviyesini bir üst kademeye çıkarıyor. Danışmanlık, koçluk, kariyer bilgilendirmeleri gibi hizmetlerin yanı sıra öğrencilerin kampüs içinde sosyalleşebilecekleri kulüpler ve gruplar da mevcut.


Ayrıca sportif faaliyetler açısından da aktif olan okul, birbirinden farklı dallarda spor yapma imkanı sunuyor.Seneca College, öğrencilerine alternatif konaklama imkanları da sunuyor. Dilerseniz kampüs içinde, dilerseniz kampüs dışında ya da aile yanında Homestay konaklama fırsatı bulabilirsiniz.


Seneca College eğitim fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.


Eğer şimdiye kadar okuduklarınız ilginizi çekmeye yeterli olduysa, bizimle iletişime geçerek çok daha fazlasını öğrenebilir ve eğitim hayatınıza rahat bir adım atabilirsiniz!
Gallery

bottom of page