top of page

St.Lawrence College

St.Lawrence nehri yanına kurulmuş olan ve adını da bu nehirden alan St.Lawrence College'ı yakından tanıyalımSt.Lawrence nehri yanına kurulmuş olan ve adını da bu nehirden alan St.Lawrence, Doğu Ontario’nun en prestijli okullarından biridir. Öğrenci dostu kasabalarda bulunan kampüsler okula katılan tüm uluslararası öğrenciler için büyük ölçüde kolaylıklar sağlamakta.


  • En büyük kampüsü olan Kingston tam bir öğrenci şehri olarak biliniyor. Kampüsten kısa bir otobüs yolculuğu uzaklığında olan şehir merkezi, öğrencilerin diledikleri sosyal ve kültürel aktivitelere katılabilecekleri imkanlar sunuyor. Kampüsün sunduğu 95’ten fazla program var.


  • Brockville kasaba hayatı tercih eden öğrenciler için daha uygun bir ortam sağlıyor. Bu kampüste sanat, sağlık ve sosyal hizmetleri kapsayan bölümler mevcut. Brockville, sanatsal ve kültürel alanlarda sunduğu imkanlar ile övünen bir kasaba.


  • Nehrin tam kenarında kurulan Cornwall, okulun en güzel kampüsü olabilir. Yeni yapılmış kütüphane, laboratuvar ve öğrenci tesisleri ile daha iyi bir hizmet sunmayı hedefleyen kampüsün en büyük artılarından biri de doğa aktiviteleri ve bunlara olan ulaşımın kolaylığı.

 
St.Lawrence’ın sunduğu diğer imkanlar;

Finansal Yardım ve Burs

Okulun Finansal Yardım Ofisi, başvurulabilecek burslar ile alakalı imkanlar konusunda yardımcı olmaya hazır. Ayrıca her yıl yüzlerce öğrenciye verdikleri bursları da unutmamak gerekir.


Akademik Yardım ve Eğitim

St.Lawrance, kolej hayatına uyum sağlamakta zorluk çeken öğrencilere destek olmak konusunda da adımlar atıyor. Ders çalışma stilleri, doğru çalışma yöntemleri ve daha bir sürü konuda öğrencileri bilgilendiren kolej, aynı zamanda öğrencilerin de kendi aralarında kurs vermelerini de destekleyen programlara sahip.


Konaklama

Okulun kampüs içi konaklama olanakları dışında Housing Coordinator ofisi öğrencilerin uygun ev bulmaları konusunda da yardımcı oluyor.


St. Lawrance College fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


 
Eğer şimdiye kadar okuduklarınız ilginizi çekmeye yeterli olduysa, bizimle iletişime geçerek çok daha fazlasını öğrenebilir ve eğitim hayatınıza rahat bir adım atabilirsiniz. 

Gallery

bottom of page