top of page

Toronto Metropolitan University

Toronto’nun merkezi, Dundas Square’in hemen yanında yer alan üniversite, öğrencilere dünyanın en büyük şehirlerinden birinde okuma imkânı ve lüksünü sunuyor.Okulların tanıtımları sırasında genelde merkezi yerlerde olan okulları için “………’in kalbinde yer alan” ibaresini sıkça kullansak da hiçbir okul bu ünvanı Toronto Metropolitan University kadar hak etmiyor. Toronto’nun merkezi, Dundas Square’in hemen yanında yer alan üniversite, öğrencilere dünyanın en büyük şehirlerinden birinde okuma imkânı ve lüksünü sunuyor.


Toronto Metropolitan University'nin kökenleri, 1948 yılında Ryerson Enstitüsü olarak atılmıştır. Başlangıçta daha çok uygulamalı sanat ve teknoloji konularında eğitim veren bir kurum olarak faaliyet gösteren Ryerson, zaman içinde genişleyerek farklı disiplinlere hitap etmeye başlamıştır. 1963 yılında Ryerson Polytechnical Institute adını alan kurum, teknoloji, işletme ve diğer alanlarda profesyoneller yetiştirmeyi sürdürmüştür.2002 yılında Ryerson Polytechnical Institute, Ontario'daki diğer üniversitelerle birleşerek Toronto Metropolitan Üniversitesi'ni oluşturdu. Bu birleşme, üniversitenin akademik çeşitliliğini genişletirken, öğrencilere daha fazla program seçeneği sunma imkanı tanıdı.


TMU’yi diğer üniversitelerden ayıran birçok farkı var ancak belki de en önemlisi The Zone adı verilen yeni eğitim modeli olacaktır. Peki nedir The Zone?


The Zone

The Zone, öğrencileri 21. yüzyıl işyerine hazırlamak amacıyla tasarlanmış entegre bir öğrenme modelidir. Öğrencilere yeni ve yenilikçi projeler, sebepler, şirketler veya start-up'lar üzerinde çalışma fırsatları sunarak, TMU öğrencilerine dünyanın en canlı şehirlerinden birinde gerçek dünya sorunlarını çözme, yeni beceriler öğrenme ve somut deneyim kazanma şansı sunar.En Çok Tercih Edilen Bölümler

1. Business Management

2. Computer Science

3. Architecture

4. Media and Communication

5. Psychology

6. International Relations

7. Environmental Sciences

8. Health Sciences

 

Üniversite, kariyer hizmetleri ve danışmanlık programları aracılığıyla öğrencilere iş bulma konusunda destek sunar. Mezunlar için düzenlenen etkinlikler ve mezuniyet sonrası destek programları ile öğrencilerin kariyer gelişimleri sürekli olarak desteklenir.


Bu bağlamda, Toronto Metropolitan University, öğrencilerinin sadece eğitim almakla kalmayıp aynı zamanda gelecekteki kariyerlerini inşa etmelerine yardımcı oluyor.


Okul Gezimiz


Okulun öğrencileri tarafından düzenenelen turlarda, okulun uluslararası öğrenci yetkilisi Ayşem hanımın da katılımı ile beraber bütün kampüsü gezme imkanı bulduk.

Gezimiz sırasında okulun sunduğu imkanları oldukça etkileyiciydi. Özellikle eğitim verilen bölümlere özel olarak oluşturulmuş sınıflar, öğrencilerin daha işe başlamadan birebir tecrübe edinmesine olanak sunuyor. Örneğin mühendislik öğrencilerinin kullanabileceği, tamamiyle inşaat halinde olan devasa bir sınıf, yada mimarlık fakültesinin bitmemiş bir bina görünümünde olması oldukça güzel düşünülmüş dokunuşlardı.


Okulun quad denilen orta kısmında bulunan spor salonunda basket sahası, yüzme havuzu, koşu pisti, ve gym gibi imkanlarda tüm öğrencilere açık bir şekilde sunulmuş.


Ayrıca öğrencilerin networking ve kariyer yolculukları da okul tarafından fazlasıyla önemseniyor. Yukarıda bahsedilen The Zone dışında, Top 100 ve Top 200 adlı programlar aracılığıyla, başarılı öğrenciler kendi sektörlerinde tanınmış kişilerle iletişim kurarak kariyer planlamalarına destek alabiliyorlar.


Kısacası Toronto Metropolitan University, öğrencilerin başarısız olmaması adına elinden geleni yapıyor, önemli olan nokta öğrencinin bu fırsatları değerlendirebiliyor olması.TMU Wievbook
.pdf
Download PDF • 3.72MB

 

Eğer şimdiye kadar okuduklarınız ilginizi çekmeye yeterli olduysa, bizimle iletişime geçerek çok daha fazlasını öğrenebilir ve eğitim hayatınıza rahat bir adım atabilirsiniz.Gallery

bottom of page