top of page

University of Toronto

Toronto’nun bir numaralı üniversitesi, nam-ı diğer UofT hakkında bildiklerimizi kısaca özetledik!


University of Toronto

1827 yılında kapılarını açan UofT yüz yıldan fazladır Kanadalılara ve uluslararası öğrencilere eğitim vermeye devam ediyor. Üniversite uzun yıllardır Kanada’nın bir numaralı üniversite olarak biliniyor ve bu ünvanı korumak için kaliteli eğitimine özen gösteriyor.


Üniversite, Toronto şehrinin merkezinde bulunur ve üç ana kampüsü vardır. Bu kampüslerden biri, göz alıcı Gotik mimarisiyle meşhur olan St. George Kampüsüdür. Diğer kampüsleri Mississauga ve Scarborough’da yer almaktadır.University of Toronto, dünyanın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olarak bilinir. Okul, öğrencilerine öğrenme deneyimlerinde farklı ve zengin seçenekler sunar ve öğrencilerini sadece öğrenmeye değil, aynı zamanda düşünmeye de teşvik eder. Ayrıca öğrenciler, fakülte üyeleriyle birlikte araştırma projelerinde yer alabilirler ve araştırma merkezleri, laboratuvarlar ve kütüphaneler gibi kaynaklardan yararlanabilirler.


University of Toronto, öğrencilerin sosyal, kültürel ve atletik faaliyetlere katılmaları için birçok fırsat sunar. Öğrenciler, öğrenci kulüpleri, spor takımları, tiyatro grupları ve müzik toplulukları gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren gruplara katılabilirler. Ayrıca okulun 1000’den fazla öğrenci kulübü olması da öğrencilerin sosyal hayatlarına verdikleri önemi gösteriyor.UofT dünya çapında tanınan bir üniversite olduğu için, mezunları işverenler tarafından çok değerli kabul edilir. Bu nedenle, University of Toronto'dan mezun olan öğrencilerin iş bulma şansı oldukça yüksektir.


Okul 700’den fazla bölümde derinlemesine bir eğitim sunuyor. Bu bölümleri yazımızda listelemek isterdik ancak okulun kendi sitesinde çok daha güzel bir şekilde listelenmiş. Bölümler hakkında bilgi almak için utoronto.ca/academics/programs-directory adresine gidebilirsiniz.
UofT bünyesinde yapılan kariyer günleri aracılığı ile yılda 13.000’den fazla iş veren UofT mezunlarını işe alma imkânı buluyor. İlginç istatistiklerden biri de mezunların %20’sinin kendi işini kurmuş olması olabilir.


Öğrencilerin katılabileceği kulüpler, komiteler ve sivil toplum örgütleri de mevcuttur. Bu organizasyonlar, Kanada toplumunun çeşitliliğini ve öğrenci topluluğunun yeteneklerinin geniş yelpazesini yansıtmaktadır.

Bu kulüplere katılarak, çeşitli ilgi alanlarınızı keşfedebilirsiniz. Örneğin satranç, tartışma, okçuluk, hat sanatı gibi aktivitelerle ilgileniyorsanız, bu kulüpler tam size göre olabilir.
Sportif alanda da UofT, Kanada'daki üniversiteler arasında en geniş kapsamlı ders, etkinlik ve kulüp sporları seçenekleri sunuyor. Herhangi bir zamanda tesislere uğrayarak, birçok farklı ders ve etkinliklere katılabilirsiniz. Dersler arasında akuatik dersler, bale, eskrim, parkur, squash, kendo, yüzme, dalma, cankurtaranlık, güçlendirme ve kondisyon bulunuyor.


University of Toronto fiyatları hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz!

 

Eğer şimdiye kadar okuduklarınız ilginizi çekmeye yeterli olduysa, bizimle iletişime geçerek çok daha fazlasını öğrenebilir ve eğitim hayatınıza rahat bir adım atabilirsiniz.
Gallery

bottom of page