top of page

York University

Toronto, Kanada'da bulunan York Üniversitesi, çeşitli öğrenci yelpazesi ve güçlü akademik programlarıyla bilinen bir devlet araştırma üniversitesidir.


Toronto, Kanada'da bulunan ve bir devlet araştırma üniversitesi olan York, çeşitli öğrenci yelpazesi ve güçlü akademik programlarıyla bilinir. 100'den fazla lisans ve yüksek lisans programından seçim yaparak, tutkularınızı takip etme ve yeteneklerinizi geliştirme imkanına sahip olabilirsiniz. Modern sınıflar, laboratuvarlar ve kütüphaneler gibi son teknoloji donatımlı birçok tesisle birlikte, başarıya ulaşmak için ihtiyacınız olan tüm kaynaklar okulda mevcut.


Ancak York Üniversitesi'ni diğer üniversite ve kolejlerden ayıran şey, deneyim üzerine odaklanması ve araştırma fırsatlarıdır. York'da, öğrenciler, stajlar, co-op programları ve araştırma projeleri aracılığıyla alanlarında pratik beceri ve deneyim kazanma fırsatını elde ederken, lisans derecelerini almayı tercih edenler için mükemmel bir seçimdir.


Üniversite kampüsü yeni arkadaşlar edinme ve eğlenme konusunda da muhteşem bir yerdir. Katılabileceğiniz birçok kulüp ve örgüt, ayrıca çeşitli etkinlikler ve aktiviteler mevcut. Dünyanın dört bir yanından gelen çeşitli öğrenci yelpazesiyle, hayatın farklı yönlerinden insanlarla bağlantı kurma şansına sahip olacaksınız.


 

 

 

York Üniversitesi’nin çeşitli kampüsleri ve tesisleri bulunmaktadır. Ana kampüsü, Toronto'nun kuzeyinde bulunan Keele Caddesi'nde yer alan Keele Kampüsü'dür. Bu kampüste, akademik binalar, yurtlar, tesisler, restoranlar ve öğrenci hizmetleri mevcuttur.

 

Keele Kampüsü dışında, York Üniversitesi Toronto'da ve çevresinde birçok uydusu ve yerel kuruluşlarla ortaklıkları da vardır. Bunlar arasında, Toronto'nun Lawrence Park semtinde bulunan Glendon Kampüsü ve Liberal Sanatlar ve Mesleki İncelemeler Fakültesi; Markham Şehrinde bulunan Markham Kampüsü ve Sürekli Eğitim Okulu; ve Toronto'da bulunan Sanatlar, Medya, Performans ve Tasarım Okulu yer almaktadır.York Üniversitesi ayrıca, şehir genelinde Öğrenme Teknolojileri Üzerine Araştırma Enstitüsü, Sosyal Araştırma Enstitüsü ve Madencilik Lassonde Enstitüsü gibi birçok araştırma merkezi ve enstitüsüne de sahiptir. Bu merkezler ve enstitüler, öğrencilere ek araştırma ve öğrenme fırsatları sunar ve üniversiteyi yerel kuruluşlarla ve toplumlarla iş birliği yapmaya olanak tanır.


York University eğitim fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilrisiniz.


Eğer şimdiye kadar okuduklarınız ilginizi çekmeye yeterli olduysa, bizimle iletişime geçerek çok daha fazlasını öğrenebilir ve eğitim hayatınıza rahat bir adım atabilirsiniz.


Gallery

bottom of page