top of page

Kanada’da Yaşam

Güncelleme tarihi: 2 May

Kanada, özellikle geçtiğimiz yıllardan itibaren, eğitim ve göçmenlik açısından dünyanın 1 numaralı ülkesi haline geldi. Sadece ülkemizden değil dünyanın geri kalan ülkelerinden de her yıl daha fazla kişinin geldiği Kanada’nın bu kadar çok tercih edilir olmasının nedenleri ile ilgili ufak bir araştırma yaptık, işte sonuçlar:1) Çok kültürlü bir ülke olması

Özellikle 2021-2022 yılları arasında, bir önceki senenin rakamlarını ikiye katlayarak 492.984 yeni göçmeni ülkeye kabul etti. Önceki yıllardan beri gelen kişi sayısını da göz önünde bulunduracak olursak hemen hemen her milletten birini bulunduran Kanada, bu konuda birinci sırada geliyor.


Farklı kültürlere karşı uyguladığı bu politika, Kanada’nın yeni gelen göçmenleri hoşgörü ile karşılaması ve onlara ihtiyacı olan her türlü yardımı sunması ile ülkeyi daha çok tercih edilir kılıyor.2) Yüksek yaşam kalitesi

Kanada, hemen hemen herkesin hobisi ve tercihlerine uygun bir alternatif sunmayı başarabiliyor. Hobileriniz her ne olursa olsun onlarla ilgili mutlaka bir grup ya da topluluk bulabilirsiniz. Konserler, tiyatrolar ve gösteriler açısından da oldukça dolu bir programı olan Kanada’da yapacak bir şeyler bulmak çok kolay bir hale geliyor.


Ayrıca iş imkanlarının bolluğu insanların kişisel ihtiyaçlarını karşılanabilir bir hale getiriyor. 2023 yılının sonuna kadar uluslararası öğrencilerin tam zamanlı çalışabilir hale gelmesi, Kanada’nın iş konusunda daha fazla insana ihtiyaç duyduğunu da ortaya seriyor.

Kanada, yaşam kalitesi açısından dünya liderleri arasında yer alır. Kanada iş olanakları, sağlık hizmetleri, sosyal hizmetler ve çevresel faktörler gibi birçok alanda yüksek standartlara sahiptir. Kanada'da çalışmak, öğrencilere farklı sektörlerde iş deneyimi kazandırırken aynı zamanda öğrencilerin maddi olarak bağımsızlığını elde etmelerine yardımcı olur.


Ülkedeki çalışma koşulları da oldukça adil ve öğrencilerin iş hakkı da önemsenir. Kanada, sunduğu eğitim fırsatları, yüksek yaşam standartları ve sıcakkanlı insanlarıyla dünya genelinde öğrencilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir.


3)Doğal güzellikler

Kanada çoğu açıdan dünyanın en güzel ülkelerinden biri olabilir. Ülkenin doğal güzellikleri, saymakla bitmeyen gölleri ve bunların ulaşılabilirliği ülkenin en ilgi çekici özelliklerinden birkaçı. Şehir merkezlerinde bile farkında olmadan harika bir parka denk gelebilir ve kendinizi kaybedebilirsiniz. Doğal güzelliklerinin yanı sıra mimari açılardan da göze hitap eden tasarımlarıyla şehirleri her sezon başka güzel.4) Dost canlısı insanlar

Kanada’nın en ünlü özelliklerinden biri de insanların ne kadar dost canlısı ve nazik olduklarıdır. Üstelik bu özellik sadece Kanadalılar için değil, Kanada’ya gelmiş herkes için geçerli. Bu; ülkede yaşayan herkes tarafından kabul edilen ve özenle uyulan bir kural gibi görülmekte.


5) Kaliteli eğitim olanakları

Eğitim açısından Kanada dünyanın en önde gelen ülkelerinden biridir. Yüzlerce farklı üniversite ve kolejleri sayesinde hemen hemen herkese hitap edebilecek binlerce bölümü kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğitimlerini tamamlayan ve Kanada’da kalmak isteyen öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulmaları da oldukça kolay.Kanada, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapan bir ülke olarak ün kazanmıştır. Kanada'daki üniversiteler, kaliteli eğitim programları ve nitelikli öğretim kadroları ile öğrencilere harika bir eğitim fırsatı sunar.


Kanada'da üniversiteye gitmek isteyen öğrencilerin birçok seçeneği vardır ve ülkedeki okulların birçoğu yüksek öğrenim alanında uzmanlaşmıştır. Kanada'nın üniversite eğitimi, öğrencilerin gerçek hayatta uygulayabilecekleri pratik beceriler ve deneyimlerle doludur. Ayrıca, Kanada'da okul hayatı, kültürel ve sosyal deneyimlerle dolu bir yaşam sunar.

 

Kanada’da eğitim uluslararası öğrenciler için de ulaşılması zor olmayan bir hedef. Eğer siz de Kanada’da eğitim almayı ve hayata karşı bir adım önde başlamayı düşünüyorsanız web sitemizde bulunan ön değerlendirme formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ve hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz!569 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page