KANADA'DA DİL EĞİTİMİ

English text with young woman using a la

Dil programları, genellikle Kanada'daki uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Dil okulları, öğrencilerin seçtikleri dilin (çoğunlukla İngilizce veya Fransızca) iletişim becerilerinde ustalaşmalarına yardımcı olur. Bu kurslar, uluslararası öğrencilerin bir kolej veya üniversiteye girmeleri ve orada başarılı olmaları için ihtiyaç duyacakları yardımı sağlar.


Uluslararası öğrenciler için dil eğitimi, dil okulları tarafından (yalnızca dil eğitiminde uzmanlaşmış) veya bir kolej veya üniversitede İngilizce veya Fransızca dil programı aracılığıyla verilebilir. Kolejler ve üniversiteler, uluslararası öğrencilerin giriş sürecini kolaylaştırmak için bir dil okuluyla da ortak olabilir.

 

Bu senaryoda, ortak dil okulunda programını tamamlayan ve gerekli performans testlerini geçen uluslararası öğrenci, akademik / uzmanlık çalışmaları için üniversiteye veya koleje giriş için dil yeterliliği açısından kabul edilebilir olarak değerlendirilir.

Size uygun olabilecek fırsatları değerlendirebilmek için lütfen ön değerlendirme formunu doldurunuz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.