top of page

Kanada'da Burslar ve Finansal Destek

Güncelleme tarihi: 13 Mar

Kanada’da eğitim almak bazılarımız için biraz masraflı olabilir. Özellikle kur farkını göz önünde bulundurunca okulların yıllık masrafları, yaşam maliyetleri, kiralar derken son çıkan rakam tahmin edilenin çok üstünde olabilir.


Kanada üniversite burs imkanları, bu masrafları azaltmak için önemli bir fırsat sunar. Kanada'da ortalama okul fiyatları $18.000CAD ile $30.000CAD arası değişiklik gösterebilir. Tabi eğer eğitiminizi üniversitede almak istiyorsanız bu fiyatlar çok daha yüksek olacaktır. Bunu bir nebze de olsa azaltmak uğruna Kanada üniversite ve kolejleri öğrencilere çeşitli burs ve yardımlar sağlayarak yardımcı olmayı hedefler.


Kanada burs imkanları konusunda neler yapılabilir beraber inceleyelim.


Kanadada Burs Fırsatları

Kanada'da Burs Başvuru Süreçleri

Kanada’daki kolej ve üniversiteler öğrencilere sundukları finansal yardımlar sayesinde eğitim hayatlarını kolaylaştırmayı hedefler. Bu burslar genellikle akademik başarı, liderlik, toplumsal hizmet ve spor gibi alanlarda öğrencilere verilir.


Örneğin, University of Toronto Kanada'nın en büyük üniversitelerinden biri olarak, öğrencilere çeşitli burslar sunmaktadır. Bu burslar öğrencilerin gösterdikleri başarılara göre verilmekle beraber kimi zaman devlet destekli olarak da sağlanmaktadır.

Özellikle kolejler öğrencilerin kayıtları sırasında uyguladıkları burslar ile toplam ödeme miktarının bir kısmı üzerinden indirim yapabiliyor. Bu sayede öğrenciler her dönem ödemek zorunda oldukları miktardan indirim elde etmiş oluyorlar.


Bu tarz burslara başvurmak için yapmanız gereken şey kayıt öncesi Kanada kolej ve üniversitelerinin burs ve finansal destek paketlerini dikkatlice incelemek olmalıdır. Eğer bu konu ile ilgili okulun web sitesinde yeterli bilgiye ulaşamadıysanız kayıt ofislerine mail atarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Kanadada Burslu Okul

Kanada’da Sporcu Bursları

Kuzey Amerika genelinde, Üniversite ve Kolejler spor faaliyetlerine fazlasıyla önem verirler. Aynı durum Kanada’daki üniversite ve kolejler için de geçerli. Spora verilen bu önem sadece yapılan faaliyetler ile değil, okulların başarı gösteren öğrencilere sunduğu burs imkanları ile de kendini gösteriyor.


Kanada sporcu bursu almak için okulların sunduğu bazı gereklilikler var elbet. Bu gereklilikler okuldan okula farklılık gösterebileceğinden, başvuru yapmayı düşündüğünüz okulun gerekliliklerine göre hareket etmek en uygunu olacaktır.


Başvuru Süreci

Eğitiminiz sırasında faydalanabileceğiniz burslar için öğrenci işleri ile görüşerek gerekliliklerini öğrenip planlamanızı yapabilirsiniz. Önemli bir hatırlatma, Kanada’ya gelmeden önce finansal bir plan yaparken bu burslara kesin gözüyle bakmamanızı öneririz. Kayıt öncesi yapılan indirimler sonradan değişmiyor ancak eğitiminiz süresince notlarınıza bağlı olarak alacağınız bursların fiyatları ve şartları size uymayabilir.


Kanada'daki finansal durumunuz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kanada'da Eğitim Bütçesi Hesaplama programımıza bir göz atmanızı öneririz!


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Kanada’da eğitim almak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bizimle iletişime geçerek online görüşme talep edebilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz!

 

Kanada’da eğitim almak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bizimle iletişime geçerek online görüşme talep edebilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz!39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Co-op Nedir?

Comentários


bottom of page