top of page

Kanada'da üniversite ve kolej seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Güncelleme tarihi: 16 Oca

Kanada'da kolej ve üniversitelerin öğrenci işleri, her yıl yüzlerce başvuru arasından en uygunlarını seçerek yeni öğrencileri saflarına katıyor. Tüm bunların içinden sıyrılarak ön plana çıkacak bir başvuru yapmak ve size uygun olan bölümü seçmek Kanada’da eğitim hayatınıza başlamanız için ilk adımlardan biri.


Bu aşamada okulun yönlendirmelerini takip etmek çok önemli. Bölümlerin gerekliliklerini ve istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde temin etmek, başvuru sürecini kısaltarak okula kabulünüzü olumlu yönde etkileyecektir.Kanada’da üniversite eğitimi, uluslararası öğrenciler için bazı noktalarda zorlayıcı olabilir. Bu yüzden önceki bilgilerinizle destekleyebileceğiniz ve gelecekteki kariyeriniz için daha uygun olacağını düşündüğünüz bölümleri tercih etmeniz eğitim hayatınızı kolaylaştıracaktır.


Ayrıca Kanada'da alacağınız eğitimin gelecekteki kariyerinize katkıda bulunacağına emin olmanız da oldukça önemli. Çoğu zaman öğrencilerimiz sadece hızlı bir şekilde Kanada'ya gelmek istediklerinden, bu kararın hayatlarını şekillendirecek önemli bir karar olduğunu fark edemiyor...🏀Eğer sosyal etkinlikler sizin için önemliyse, kulüpleri, sportif faaliyetleri ve başka sosyal aktiviteleri olan okulları öncelikle tercih edebilirsiniz.


🚌Okulların ve kampüslerinin konumları farklı yerlerde olabilir, bu yüzden konaklama arayışına geçmeden önce mutlaka bölümünüzün yer aldığı kampüsü netleştirdiğinize emin olun.


💰Kanada'da üniversite ücretleri, öğrencinin seçtiği program, bölüm ve üniversiteye bağlı olarak değişir. Ancak ne yazık ki uluslararası öğrencilerin Kanadalı öğrencilere oranla neredeyse iki katı ücret ödemek durumunda olduklarını belirtmeden geçmeyeceğim.


 

Kanada’daki eğitim hayatınıza sorunsuz bir şekilde başlamak istiyorsanız ön değerlendirme formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!82 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Co-op Nedir?

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page