top of page

Kanada'da üniversite ve kolej seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Güncelleme tarihi: 4 Nis

Kolej ve üniversitelerin öğrenci işleri, her yıl yüzlerce başvuru arasından en uygunlarını seçerek yeni öğrencileri saflarına katıyor. Tüm bunların içinden sıyrılarak ön plana çıkacak bir başvuru yapmak ve size uygun olan bölümü seçmek Kanada’daki yeni eğitim hayatınıza başlamanız için ilk adımlardan biri.


Bu aşamada okulun yönlendirmelerini takip etmek çok önemli. Bölümlerin gerekliliklerini ve istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde temin etmek, başvuru sürecini kısaltarak okula kabulünüzü olumlu yönde etkileyecektir.


Kanada’da eğitim, uluslararası öğrenciler için bazı noktalarda zorlayıcı olabilir. Bu yüzden önceki bilgilerinizle destekleyebileceğiniz ve gelecekteki kariyeriniz için daha uygun olacağını düşündüğünüz bölümleri tercih etmeniz eğitim hayatınızı kolaylaştıracaktır.🏀Eğer sosyal etkinlikler sizin için önemliyse, kulüpleri, sportif faaliyetleri ve başka sosyal aktiviteleri olan okulları öncelikle tercih edebilirsiniz.


🚌Okulların ve kampüslerinin konumları farklı yerlerde olabilir, bu yüzden konaklama arayışına geçmeden önce mutlaka bölümünüzün yer aldığı kampüsü netleştirdiğinize emin olun.

 

Kanada’daki eğitim hayatınıza sorunsuz bir şekilde başlamak istiyorsanız ön değerlendirme formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!63 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Co-op Nedir?

bottom of page